some_text

Tænk sig at man kan købe et nyt møbel i massivt træ for bare 59.-

august 1, 2012 8  |  BOLIGINDRETNING, GØR DET SELV

Tænk sig at man for bare 59 kr kan få en taburet i massiv fyrretræ… Den kan bruges til at sidde på, som sidebord, natbord, til en stor plante og til alverdens andre formål. Taburetten kan bruges som den er. Den kan males sort som her på billedet, og selvfølgelig kan du også male eller bejse den i en mere farverig udgave. Den er også oplagt til at lave decoupage på….

Men hvem mon kalder en taburet for ODDVAR og sælger den til 59.-?

ODDVAR taburet IKEASvaret starter med I, er på 4 bogstaver og slutter med en vokal. Svært ikk? :-)

lav selv decoupage med Anders And bladeMåske så du rokokko-kommoderne der havde fået en gang Anders And blade? Her finder du en let DIY til decoupage.

Klik her og se en oversigt over alle blogindlæg med idéer til boligen – ude som inde.


4 Kommentarer


  1. Ikea kan bare nogle ting:-) Vi bruger den samme taburet som natbord i sommerhuset – tidligere blev den brugt på badeværelset til en kurv med sæbe og håndklæder.
    K.h.
    Christina

  2. IKEA – ja hvem ellers?
    Den var altså let. :-)

  3. Karina Ahrensbach

    Smiler, Ja Ikea har mange gode ting. Taburetten her minder om dem min afdøde farfar havde da jeg var barn, de var gode til så mange ting, og blev brugt til alt lige fra børnetaburetter til blomsterpiedestaler. :0)

  4. Ææææælsker Ikea :-)

Skriv en kommentar